Kuidas Oma Krediidikontosid Tõhusalt Hallata, Et Krediidiskoor Oleks Hea

Hea krediidiskoor on oluline soodsa intressimääraga laenude ja krediitkaartide heakskiitmiseks. Õnneks saate tõhusa krediidikonto haldamise abil aja jooksul terve skoori loomiseks ja säilitamiseks astuda samme.

Makske arveid õigeaegselt

Krediidiskoori kõige olulisem tegur on teie maksete ajalugu, mis moodustab 35% teie skoorist. Tasuge alati enne maksetähtaega vähemalt miinimummakse kõikidel oma krediidikontodel, nagu krediitkaardid, isiklikud laenud ja kodulaenud. Kaaluge automaatsete maksete või maksemeeldetuletuste seadistamist, et vältida maksete tegemata jätmist või hilinemist, mis võib teie skoori oluliselt kahjustada. Isegi üks 30-päevane hilinenud makse võib teie skoori langetada rohkem kui 100 punkti võrra.

Hoidke krediidikasutus madalal

Teine kõige olulisem tegur, mis mõjutab 30% teie skoorist, on teie krediidikasutuse suhe – protsent teie kogu saadaolevast krediidist, mida kasutate kõigil kontodel. Eksperdid soovitavad hoida seda alla 30%. Näiteks kui teil on kõikide kaartide krediidilimiit kokku 10 000 eurot, hoidke oma saldod alla 3 000 €. See näitab laenuandjatele, et saate krediiti hästi hallata. Igakuine saldode väljamaksmine on ideaalne.

Segage krediiditüüpe

Kuigi osamaksetega laenukontode (nt isiklikud, auto- ja hüpoteeklaenud) ja käibekontode (nt krediitkaardid) kombinatsioon võib aidata teie skoori aja jooksul koguda, kuigi see pole nii suur. Uue krediidi taotlemine ainult vajaduse korral võib seda segu täiendada.

Ärge sulgege vanu kontosid

15% teie skoorist sõltub teie krediidiajaloo pikkusest. Vanade krediitkaardikontode avatuna hoidmine vastutustundliku kasutamisega aitab seda ajalugu luua, isegi kui avate uued kontod. Kuid kasutamata kaardid kujutavad endast turvariske, seega kaaluge unikaalsete kaartide sulgemist, mida te ei kasuta, hoides samal ajal oma vanimad kontod avatuna.

Kontrollige krediidiaruandeid

Vead võivad teie skoori langetada, seega kontrollige igal aastal suuremate büroode krediidiaruandeid ebatäpsuste osas ja vaidlustage need viivitamatult. Oma skoori regulaarne jälgimine aitab ka probleeme varakult märgata.

Kodulaenud Euroopas

Euroopas sõltuvad hüpoteegi intressimäärad ja heakskiit sageli suuresti teie krediidiskoorist. Laenuandjad soovivad tugevat ajalugu võlgade vastutustundlikust haldamisest õigeaegsete maksete ja mõistliku laenuvõtmise kaudu. Krediitkaardijääkide hoidmine alla 30% limiitidest ja krediidipäringute minimeerimine 12–18 kuu jooksul enne kodulaenu taotlemist aitab tagada parimad intressimäärad. Heade finantsharjumuste säilitamine pärast hüpoteeklaenu võtmist hoiab ka teie skoori terve tulevaste laenuvajaduste jaoks.

Järeldus

Krediidi loomine võtab aega, kuid õigeaegse maksmise, krediidikasutuse madalal hoidmise ja korrapärase aruannete jälgimise põhitavade järgimine seab teid tugeva krediidiskoori poole. Koos erinevate krediidiliikide vastutustundliku kasutamisega aja jooksul olete heas vormis, et kvalifitseeruda vajaduse korral suurte laenude, näiteks hüpoteeklaenude jaoks konkurentsivõimeliste intressimääradega.

Scroll to Top